Edge Computing

Wykorzystaj najcenniejszą walutę w OT: dane 

Pozbycie się problemów z przepustowością przemysłowego Internetu, minimalizacja przestojów pracy zakładu i większe (cyber)bezpieczeństwo. Te i wiele innych korzyści da Ci Edge Computing.

Przetwarzanie brzegowe pomoże zwiększyć wydajność Twojej infrastruktury.

Jak bardzo?

Skorzystaj z naszej ankiety, która pozwoli Ci oszacować ten potencjał.

Wypełnij ankietę

Edge Computing – co to właściwie jest?

To rozwiązanie pozwalające na przetwarzanie w czasie rzeczywistym dużych ilości danych na krawędzi sieci, bez bezpośredniego zaangażowania systemu centralnego, a więc jeszcze bliżej procesu, szybciej i wydajniej.

W czasach, kiedy najważniejszą walutą w automatyce są właśnie dane, Edge Computing pozwala je pozyskiwać i analizować znacznie sprawniej. 

Sprawdź, ile możesz zyskać.

Wypełnij ankietę

Oto 4 jeźdzców przemysłowej apokalipsy – który z nich to Twój największy problem?

Zbyt duże obciążenie sieci

Wiele urządzeń przesyłających duże pakiety danych, zwłaszcza kiedy transmisja odbywa się za pomocą GSM, obciąża znacznie sieć, zwalniając przepływ tych danych.

Niewystarczające zasoby obliczeniowe 

Analiza przesyłanych danych w czasie rzeczywistym znacznie obciąża serwery i wymaga przeniesienia się na maszyny zewnętrznych firm. W aplikacjach związanych z infrastrukturą krytyczną często bywa to niemożliwe.

Nadmierna centralizacja 

Systemy IIoT, zwłaszcza te złożone, które pracują uzależnione od jednostki centralnej nie będą efektywne. W takiej sytuacji system ten jest również mniej odporny na skutki awarii.

Brak modułowości 

Infrastruktura niepozwalająca na szybką implementacje nowych elementów nie jest przyszłościowa. Wraz z upływem czasu będzie coraz bardziej problematyczna. 

Pokonaj ich wszystkich dzięki jednemu rozwiązaniu!

Odpowiedzią na wyzwania stojące przed przemysłem 4.0 jest Edge Computing, ponieważ rozdziela przetwarzanie na środowisko brzegowe od przetwarzania w systemie nadrzędnym (serwer SCADA, cloud). Serwer nie jest obciążony zbędnymi requestami, bo wysyłasz na niego jedynie najważniejsze dane.

Zyskujesz:

Wydajność 

Minimalizację przestojów 

Bezpieczeństwo 

Czy i jak bardzo wdrożenie Edge Computing będzie zyskowne w Twojej firmie?

Wypełnij ankietę

Sprawdź, ile możesz zyskać.

Wypełnij ankietę

Seria komputerów przemysłowych IPC Edge powstała jako odpowiedź na potrzeby klientów z wielu branż. Znajdziesz tam zarówno niewielkie urządzenia, które zmieścisz w każdym miejscu, jak i większe jednostki zdolne do przejęcia znacznej części funkcjonalności systemu z serwera centralnego na brzeg aplikacji.

To, co łączy wszystkie IPC Advantech z serii UNO, to podwyższona odporność na czynniki mechaniczne, co sprawia, że znajdą zastosowanie nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

Wypełniając ankietę możesz być pewien tych 3 rzeczy:

Bezpłatne wsparcie

Nie pozostawimy Cię z samym wynikiem i pytaniami, które będziesz z pewnością chciał zadać. Bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań doradzimy Ci optymalny wybór i odpowiemy na wszystkie wątpliwości. 

Anonimowość

Narzędzie jest w 100% poufne. Nigdy nie powiążemy danych Twojej firmy z jej wynikiem. 

Uczciwość

J​eśli wynik pytań będzie wskazywał, że wdrożenie Edge Computingu w Twoim przypadku jest nieopłacalne, to dowiesz się o tym od razu. 

Sprawdź, ile możesz zyskać.

Wypełnij ankietę